Ochrona
przed ogniem


Konstrukcje
o ochronie przeciwpożarowej do F90 B

Drewno pali się. To w zasadzie prawda i dotyczy także materiałów izolacyjnych z włókna drzewnego STEICO. Jednak produkty STEICO wykazują szczególnie pozytywne reakcje w kontakcie z ogniem:

  • Materiały STEICO są zaopatrywane w naturalny dodatek przeciwpożarowy. Chodzi tu o fosforan amonowy, rodzaj soli mineralnej, składający się z elementów fosforu i azotu. Fosforan amonowy znaleźć można także w artykułach spożywczych np. w smażonych kiełbaskach.
  • W przypadku kontaktu z ogniem, powstaje zwęglona warstwa, zapobiegająca szybkiemu wypalaniu się materiałów izolacyjnych STEICO. Rozprzestrzenianie się ognia zostaje zatem zahamowane. Wiele konwencjonalnych materiałów izolacyjnych pod wpływem ognia bardzo szybko topi się i tym samym nie zapewnia ochrony przed pożarem. W połączeniu z zalecanymi elementami systemowymi, materiały izolacyjne STEICO mogą stworzyć konstrukcję o ochronie przeciwpożarowej do F90 B. To znaczy, że ogień potrzebuje 90 minut, aby przejść przez konstrukcje.
  • Materiały STEICO emitują podczas pożaru znacznie mniej szkodliwych gazów niż np. materiały izolacyjne na bazie pianek organicznych. Jest to niezwykle ważny aspekt, choćby podczas ratowania osób poszkodowanych w pożarze.

Wniosek: pomimo, iż drewno płonie, daje najwyższą ochronę przeciwpożarową.

Artykuł partenrski
 

Budujemy domy energooszczędne, pasywne


 

Budową domów drewnianych zajmujemy się już ponad 25 lat.

SIEDZIBA

MANUFAKTURA DOMUS Sp. z o.o.

ul. Długa 10, 83-400 Kaliska Kościerskie

TELEFON

+48 606 33 60 85